Ogłoszenia Duszpasterskie 28-11-2021

Prosimy o zachowanie zasad higieny i bezpieczeństwa obowiązujących w kościele.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas oczekiwania na ponowne przyjście Jezu na końcu czasów i na święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wzmożonej gorliwości duchowej.

2. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku

• o godz. 06.00 dla ogółu parafian; po Mszy św. wystawienie NS i adoracja do 7.15

• o godz. 17.00 dla dzieci; jak zawsze zachęcamy dzieci do przynoszenia serduszek
    z postanowieniami

• młodzież zapraszamy na roraty z dorosłymi, a także na adwentowe Jutrznie
    w Mamicie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7.00.

• w soboty roraty o godz. 7.00 dla ogółu parafian

1. Spowiadamy w tygodniu: od 5.45 – 6.15 i po Mszy roratniej do błogosławieństwa; popołudniu
    od 16.30 – 17.00 i od 17.30 – 18.00.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota grudnia:

• w czwartek o 18.oo Msza św. w intencji wyproszenia nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, a po niej adoracja NS do godz. 19.30.

• w piątek o 15.oo Msza ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia.

2. W zakrystii i w kancelarii można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

3. Wracamy do dotychczasowych godzin pracy Kanclarii Parafialnej. Informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych intencji na Msze roratnie poranne i popołudniowe.

4. Rodzicom dzieci komunijnych przypominamy, że w przyszła niedzielę w czasie Mszy św.
    o godz. 15.00 będzie miało miejsce poświęcenie i wręczenie dzieciom medalików.

5. Oddział Maltańskiej Służby Medycznej w Nysie organizuje zbiórkę publiczną przeznaczoną na zakup żywności dla osób samotnych i ubogich z terenu Gminy Nysa w ramach tzw. „Opłatka Maltańskiego”. Zbiórka odbędzie się m. in. przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę
    5 grudnia.

6. Dzisiaj każdy pełnoletni parafianin może zagłosować, wybierając członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

• wchodząc do kościoła otrzymujemy kartę wyborczą

• wskazujemy do 3 kandydatów do PRD stawiając przy nazwiskach wybranych osób znak „x”

• brak zaznaczeń na karcie lub postawienie znaków „x” przy więcej niż 3 kandydatach powoduje nieważność głosu

• w przypadku wątpliwości co do sposobu głosowania można podejść do członków komisji lub proboszcza prosząc o pomoc

• wypełnioną kartę wrzucamy do jednej z 3 urn ustawionych przy wyjściach
    z kościoła

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

2. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe w tych dniach parafianki: Anielę Zawadzką
    z ul. Korfantego, Danutę Pikor z ul. Gałczyńskiego i Jadwigę Żytaruk z ul. Wasylewskiego. Wieczny odpoczynek …