Ogłoszenia Duszpasterskie 21-11-2021

• w czasie Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste pasowanie nowych ministrantów

• o 15.00 Msza św. szczególnie dla Skautów Króla i ich rodzin

• o 16.15 nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla

• odpowiadając na apel Biskupa o solidarność materialną z migrantami, prosimy o ofiary na ten cel do skarbony na środku kościoła

1. Nabożeństwa za zmarłych z wypominkami sprawujemy w dni powszednie o godz. 17.30. Wcześnie od godz. 17.00 cicha adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Młodzież zapraszamy we wtorek na Mszę 19.00, a po niej na spotkanie, dzieci na Msze szkolną w piątek na godz. 16.30.

3. Spotkania przygotowujące do bierzmowania:

• dla młodzieży III roku (klasy 8 SP i 1 szkół średnich) spotkanie w ramach Mszy młodzieżowej we wtorek o 19.00

• dla młodzieży II roku (klasy 7 SP) spotkanie w ramach Mszy św. w przyszłą niedzielę o 15.00

1. W wyniku zgłoszeń kandydatów, po rozmowach z parafianami spełniającymi kryteria powołania do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i uzyskaniu ich zgody na kandydowanie powstała oficjalna lista. Kandydatami do Duszpasterskiej Rady Parafialnej są:

• ACHMIROWICZ Marek

• WOLAK Irena

• WYSKWARSKI Tomasz

• ŻUKROWSKI Marian

1. W przyszłą niedzielę, 28.11. odbędą się tajne wybory. Przychodząc do kościoła, każdy pełnoletni parafianin otrzyma kartę wyborcza, na której będzie mógł wskazać do 3 kandydatów. Karty wrzucać będziemy do urn, które będą umieszczone przy wyjściach z kościoła.

2. Nad przebiegiem głosowania czuwać będzie komisja w składzie: Proboszcz lub o. Hubert, z obecnej Rady: pp. Chlipała Beata, Hlywa Elżbieta, Leśniewska Małgorzata, Nakonieczny Paweł i Ryś Stanisława, a także z poza Rady: p. Maria CZEPIL

3. Zapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich

• Młodzież we wtorek po Mszy młodzieżowej

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Grupa młodzieżowa BRZEG w czwartek o godz. 19.00

• Marianki starsze w piątek o 19.00 młodsze w sobotę o 9.00

• Grupa św. Jakuba w piątek o godz. 19.00 w oratorium

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. W zakrystii i kancelarii parafialnej można już nabywać opłatki i świece na stół wigilijny.

2. Dziękujemy za ofiary na tacę wrzucone do skarbon lub przelane na konto bankowe parafii. Również za ofiary złożone tydzień temu na prace remontowe przygotowujące pomieszczenia kawiarni parafialnej. Zebrano blisko 8 tyś. zł.

3. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Jana Przybylskiego
    z ul. Gałczyńśkiego i Eugenię Głowacką z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …