Ogłoszenia Duszpasterskie 07-10-2021

1. Dzisiaj w niedzielę

• o 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodzin

• o 16.15 nabożeństwo za zmarłych

1. Nabożeństwa za zmarłych z wypominkami sprawujemy w dni powszednie o godz. 17.30. Wcześnie od godz. 17.00 cicha adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Młodzież zapraszamy we wtorek na Mszę 19.00, a po niej na spotkanie.

3. Spotkania przygotowujące do bierzmowania:

• dla uczniów klas 7 w tym tygodniu spotkania w małych grupach

• dla młodzieży III roku (klasy 8 SP i 1 szkół średnich) spotkanie w ramach Mszy młodzieżowej we wtorek o 19.00

1. W czwartek 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę, którą odprawimy o godz. 10.30.

2. W piątek z racji dnia wolnego od zajęć lekcyjnych nie będzie Mszy szkolnej dla dzieci.

3. Mieszkańcy ul. Pomorskiej odnowili przydrożny krzyż i zapraszają swoich sąsiadów jak i innych zainteresowanych parafian na poświęcenie, które odbędzie się w sobotę 13.11. o godz. 15.00.

4. Śpiewających i grających na instrumentach zapraszamy serdecznie do udziału w Warsztatach Muzycznych, które odbędą się weekend 19-21 listopada. Warsztaty poprowadzi znany muzyk, dyrygent p. Hubert Kowalski wraz z zaproszonymi gośćmi. Zapisy i więcej szczegółów u o. Damiana.

5. Zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza rozpoczynamy w całej diecezji wybory Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kalendarium wyborów jest następujące:

• 7.11. – ogłoszenie wyborów

• 14.11 – zakończenie zgłaszania kandydatów

• 21.11 – ogłoszenie listy kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej

• 28.11 – wybory

Realizując wskazania Biskupa Ordynariusza kandydatów mogą zgłaszać parafianie i proboszcz. Zgłoszenia kandydatów proboszcz będzie przyjmował w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku ( z wyjątkiem czwartku) od 16.00 – 18.00 i w sobotę od 9.00 – 11.00. A także w razie konieczności po indywidualnym umówieniu się w innym terminie. Zgłaszając kandydata należy wskazać kontakt umożliwiający spotkanie ze wskazaną osobą.

1. Trwają pracę adaptacyjne pomieszczeń dla oficjalnego rozpoczęcia działania naszej parafialnej kawiarni „Kawałek nieba”. W niedzielę 14.11. prowadzić będziemy kwestę na rzecz urządzenia kawiarni. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do tego dzieła zapraszamy. W tych dniach na profilu kawiarni na Facebooku i Instagramie pojawią się planowane wizualizacje wystroju wnętrza.

2. Dziękujemy za ofiary na tacę wrzucone do skarbon lub przelane na konto bankowe parafii.

3. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Zbigniewa Matyjaszczyka
    z ul. Korczaka, Jerzego Nowaka z ul. Bończyka, Helenę Mazurkiewicz z ul. Gałczyńskiego
    i Mirosławę Preisner z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …