Ogłoszenia Duszpasterskie 31-10-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa (maseczki i dezynfekcja).

1. Dzisiaj różaniec o 16.15, a w zakrystii rozprowadzamy książki – modlitewniki za zmarłych.

2. Jutro w poniedziałek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych

• Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 20.00

• Nabożeństwa za zmarłych na nyskich cmentarzach zostaną odprawione według następującego porządku:

• Cmentarz przy ul. Złotogłowickiej o godz. 13.00 Msza św., a po niej procesja

• Cmentarz przy ul. Szczecińskiej o godz. 14.00 nabożeństwo w kościele św. Jana i potem procesja na cmentarz

• Cmentarz Jerozolimski o godz. 15.00

1. We wtorek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

• Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 7.00, 10.00 i 18.00

• Tradycyjnie o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz zakonny. W czasie tego nabożeństwa będziemy się modlić imiennie za wszystkich parafian zmarłych przez ostatni rok.

1. Wyłożyliśmy kartki na wypominki za zmarłych. Wypełnione czytelnie karty wraz z ofiarą prosimy wrzucać do skarbony ustawionej w środku kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na cele remontowe.

2. Nabożeństwa za zmarłych z wypominkami będziemy sprawować od środy o godz. 17.30. Wcześnie od godz. 17.00 cicha adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Młodzież zapraszamy we wtorek na Mszę 18.00, a po Mszy św. na spotkanie. Dzieci na Msze szkolną w piątek na godz. 16.30.

4. ZZapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich

• Grupa Bożego Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Apostolstwo Dobrej Śmierci w środę o godz. 16.45 na cmentarzu zakonnym

• Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Ministranci lektorzy w czwartek po wieczornej Mszy św.

• Marianki starsze w piątek o 19.00 młodsze w sobotę o 9.00

• Grupa św. Jakuba w piątek o godz. 19.00 w oratorium

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota miesiąca

• w czwartek – w czasie adoracji i wieczornej Mszy św. będziemy prosić o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

• w piątek

• po porannej Mszy św. modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia

• o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę – po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. Informujemy, że od soboty 6 listopada rozpocznie się w naszej parafii kurs katechezy uzupełniającej, przygotowującej dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

2. Za tydzień w niedzielę 7.11. na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzinami.

3. Śpiewających i grających na instrumentach zapraszamy serdecznie do udziału w Warsztatach Muzycznych, które odbędą się weekend 19-21 listopada. Warsztaty poprowadzi znany muzyk, dyrygent p. Hubert Kowalski wraz z zaproszonymi muzykami. Zapisy i więcej szczegółów u o. Damiana.

4. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału w weekendowych lub stacjonarnych kursach przedmałżeńskich. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 4-5 grudnia 2021 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie, zaś kurs stacjonarny (składający się z 4. wieczornych, poniedziałkowych spotkań) rozpocznie się od 8 listopada 2021 w Domu Parafialnym nyskiej Bazyliki. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.rodzinnanysa.pl oraz na plakatach

5. Zarząd Stowarzyszenia Auxilium „Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie” dziękuje parafianom za ofiary przekazane na rzecz Hospicjum w czasie zbiórki w minioną niedzielę. Zebrano 6.865, 06zł.

6. Dziękujemy za ofiary na tacę wrzucone do skarbon lub przelane na konto bankowe parafii.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe w tych dniach parafianki: Joannę Jarek
    z ul. Grzegorza z Sanoka i Krystynę Piekarską z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …