Ogłoszenia Duszpasterskie 24-10-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa (maseczki i dezynfekcja).

1. Dzisiaj w niedzielę

• przeżywamy niedzielę misyjną rozpoczynającą tydzień szczególnej modlitwy a misje, misjonarzy
    i o dar nowych powołań misyjnych; dziękujemy o. Andrzejowi Fałatowi SVD za wygłoszone dzisiaj słowo

• przed kościołem wolontariuszy nyskiego Hospicjum św. Arnolda Janssena prowadzą zbiórkę na rzecz hospicjum

• na Mszę św. godz. 15.00 zapraszamy przede wszystkim młodzież II roku przygotowania
    do bierzmowania

• różaniec dzisiaj o godz. 16.15

• o 17.00 Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia a szczególnie Hospicjum

1. W tygodniu:

• adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00

• o 17.20 różaniec dla dorosłych

• spowiedź każdego dnia od 17.00 – zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych

1. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w poniedziałek i środę o 16.30. W piątek różaniec w łączności
    z Mszą św. o godz. 16.30.

2. We wtorek 26.10. o godz. 5.30 wyrusza pielgrzymka parafialna w Bieszczady. Zbiórka na parkingu przed kościołem.

3. Młodzież ma swoją Mszę św. we wtorek o godz. 19.00, a po Mszy św. na spotkanie. Młodzież III roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy na wtorkową Msze młodzieżową.

4. ZZapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich

• Chór Hosanna we wtorek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Bożego Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Apostolat Maryjny w środę po wieczornej Mszy św.

• Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Wspólnota młodzieżowa BRZEG w czwartek o godz. 19.00

• Marianki starsze w piątek o 19.00 młodsze w sobotę o 9.00

• Grupa św. Jakuba w piątek o godz. 19.00 w oratorium

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. Wszystkich lubiących modlitwę kanonami w duchu Taize i chcących poznać specyfikę tej modlitwy zapraszamy na do naszego kościoła w sobotę 30.10. na godz. 19.00 na wspólną modlitwę kanonami Taize.

2. Informujemy, że od soboty 6 listopada rozpocznie się w naszej parafii kurs katechezy uzupełniającej, przygotowującej dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

3. Na stolikach z prasą wyłożyliśmy kartki na modlitewne wypominki za zmarłych. Wypełnione czytelnie karty wraz z ofiarą prosimy wrzucać do skarbony ustawionej w środku kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na cele remontowe.

4. W sklepiku GLORIA można nabywać książki modlitewniki dotyczące tematu związanego z modlitwą za zmarłych. Mogą być one wspaniałą pomocą w przeżywaniu listopadowej modlitwy za naszych zmarłych. Sklepik czynny jest od poniedziałku do piątku od 15.00 – 19.00 i w soboty od 9.00 – 13.00.

5. Śpiewających i grających na instrumentach zapraszamy serdecznie do udziału w Warsztatach Muzycznych, które odbędą się weekend 19-21 listopada. Warsztaty poprowadzi znany nam muzyk, dyrygent p. Hubert Kowalski wraz z zaproszonymi muzykami. Zapisy i więcej szczegółów u o. Damiana.

6. Dziękujemy za ofiary na tacę wrzucone do skarbon lub przelane na konto bankowe parafii (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe w tych dniach parafianki: Marię Zapiór
    z ul. Wasylewskiego i Kamilę Bratwiser z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …