Ogłoszenia Duszpasterskie 17-10-2021

1. W tygodniu:

• adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od 17.00

• o 17.20 różaniec dla dorosłych

1. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w poniedziałek i środę o 16.30. W piątek różaniec w łączności z Mszą św. o godz. 16.30.

2. Młodzież ma swoją Mszę św. we wtorek o godz. 19.00, a po Mszy św. na spotkanie. Młodzież III roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy na wtorkową Msze młodzieżową
    z wypełnionymi deklaracjami.

3. ZZapraszamy do udziału w spotkaniach grup duszpasterskich

• Chór Hosanna we wtorek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 17.30

• Grupa Bożego Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Mężczyźni św. Józefa w środę o godz. 19.15

• Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

• Ministranci Lektorzy w czwartek po wieczornej Mszy św.

• Marianki starsze w piątek o 19.00 młodsze w sobotę o 9.00

• Grupa św. Jakuba w piątek o godz. 19.00 w oratorium

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

• Grupa św. Rity w sobotę o godz. 9.00.

1. W piątek zapraszamy młodzież na pierwsze po wakacjach czuwanie młodzieżowe. Początek
    o godz. 19.30 w salce na górze.

2. Chętnych do przyłączenia się do służby liturgicznej zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz. 9.00 na placu parafialnym.

3. W przyszłą niedzielę 24.10. przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, szczególnie ważną dla nas jako misjonarzy. Słowo Boże wygłosi nasz parafianin, misjonarz pracujący na Papui Nowej Gwinei
    o. Andrzej Fałat SVD.

4. Również w przyszłą niedzielę 24.10. przed kościołem wolontariusze prowadzić będą przed kościołem zbiórkę na rzecz naszego nyskiego Hospicjum. Msza św. o godz. 17.00 odprawiona będzie w int. nyskiej służby zdrowia, a szczególnie za pracowników i wolontariuszy Hospicjum.

5. Informujemy, że od soboty 6 listopada rozpocznie się w naszej parafii kurs katechezy uzupełniającej, przygotowującej dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

6. Przypominamy, że przyjmujemy już intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy, a także mamy jeszcze trochę wolnych intencji na XI i XII roku bieżącego.

7. Na stolikach z prasą wyłożyliśmy kartki na modlitewne wypominki za zmarłych. Wypełnione czytelnie karty wraz z ofiarą prosimy wrzucać do skarbony ustawionej w środku kościoła. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na cele remontowe.

8. Dziękujemy za ofiary wrzucone do skarbon lub przelane na konto bankowe parafii (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłe w tych dniach parafianki: Lidię Natkańską i Janinę Gajos z ul. Iwaszkiewicza oraz Barbarę Rosa z ul. Osmańczyka. Wieczny odpoczynek …