Ogłoszenia Duszpasterskie 05-09-2021

1. Biskup Opolski apeluje o pomoc modlitewną i materialną dla uchodźców z Afganistanu. Odpowiadając na ten apel:

• Dzisiaj przed kościołem organizujemy zbiórkę finansową na ten cel

• W piątek zapraszamy do czuwania modlitewnego w intencji uchodźców
    i rozwiązania trwających konfliktów. Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie w piątek od Mszy wieczornej do 24.00.

1. Dzisiaj na placu kościelnym czynne jest stanowisku spisu powszechnego. Zachęcamy parafian do skorzystania z tej możliwości.

2. W tym tygodniu odbędą się spotkania:

• Duszpasterskiej rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 19.00

• Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek po wieczornej Mszy św.

• Odnowy w Duchu Świętym w czwartek po wieczornej Mszy św.

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do Mszy św. W tym czasie służymy też w sakramencie pokuty.

2. W poniedziałek 06.09. z racji spotkania rejonowego księży, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W środę 08.09. przypada Święto Narodzenia NMP, a jednocześnie 146 rocznica założenia naszego Zgromadzenia Słowa Bożego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4. Rodziców dzieci 3 klas SP, którzy chcą zgłosić dzieci do I Komunii św. prosimy
    o telefoniczny kontakt z kancelarią parafialną i o umówienie się na indywidualne spotkanie
    z Proboszczem.

5. Msza św. w rocznicę I Komunii św. dla dzieci 5 klas, będzie odprawiona w niedzielę 12 września o godz. 15.00.

6. Już dzisiaj zapraszamy parafian do skorzystania z rekolekcji, które przygotują nas do owocnego przeżycia odpustu i jubileuszu 80-lecia duszpasterstwa parafii. Rekolekcje odbędą się w dniach 16-19 września i poprowadzi je dla nas wieloletni duszpasterz naszej parafii o. Jan Pilek SVD.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę 26 – 28 października trasą: Zabawa, Łańcut, Kalwaria Pacławska, Jezioro Solińskie, Komańcza, Sanok, Dukla, Miejsce Piastowe.

8. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w parafialnym Ogródku Kawowym
    „KAWAłek nieba” w niedziele od godz. 9.00 do 21.00 w pozostałe dni tygodnia od 10.00 do 21.00.

Poszukujemy sponsorów remontu docelowych pomieszczeń kawiarni i jej wyposażenia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Proboszczem.

1. Dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii. Dziękujemy tez wszystkim, którzy ufundowali ornat – prezent od naszej parafii dla parafii św. Antoniego w Brzegach z okazji dzisiejszej konsekracji ich kościoła.