Ogłoszenia Duszpasterskie 02-12-2018

1. Rozpoczynamy dziś Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Nasze radosne oczekiwanie
    na przyjście Pana wspomaga gorliwa modlitwa. Zapraszamy więc na Msze roratnie, w tym tygodniu
    z racji rekolekcji w ruchomym terminie:

• dorosłych od poniedziałku do środy o godz. 6.00

• dzieci od poniedziałku do środy o 18.00 w czwartek i piątek o 16.30 i w sobotę na 7.00

Pozostaje Msza św. o 7.00 ale w formie prostszej, recytowana.

1. Dzisiaj w niedzielę:

• dodatkowa Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodzin o godz. 15.00 z poświęceniem cudownych medalików

• ministranci rozprowadzają przed kościołem wieńce adwentowe

• w zakrystii do nabycia opłatki, świece wigilijne i misyjne

1. Zaangażowanych w organizację Misji Parafialnych i wszystkich, którzy chcą do tego grona dołączyć zapraszamy w poniedziałek 03.12 o godz. 19.00 do sali Świętego Krzyża.

2. We wtorek 04.12. o godz. 18.00 w Nyskim Domu Kultury będzie miał miejsce wyjątkowy spektakl, musical BEZIMIENNI w wykonaniu Teatru Franciszka z Katowic. Serdecznie zapraszamy do udziału. Bilety w cenie 20 zł do nabycia dzisiaj w zakrystii.

3. W czwartek 6 grudnia rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje pod tytułem: Śpiew nadziei. Poprowadzi je wyjątkowy kaznodzieja o. Wojciech Jędrzejewski OP. Serdecznie zapraszamy
    do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych:

• Czwartek, Piątek i Sobota (6,7 i 8 grudnia)
  • 9.00 – 10.00 – okazja do spowiedzi św.
  • 10.00 – Msza św. z nauką
  • 17.00 – 18.00 – okazja do spowiedzi św.
  • 18.00 – Msza św. z nauką
  • 20.15 – nauka rekolekcyjna + adoracja NS
  • Niedziela 9 grudnia
  • Nauka rekolekcyjna na każdej Mszy św., taca na rzecz rekolekcjonisty
  • Zróbmy wszystko co w naszej mocy by wziąć udział w naukach rekolekcyjnych!!!
  1. W sobotę 08.12. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

• o godz. 9.40 i 17.40 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

• w czasie Mszy św. o godz. 18.00 Marianki i rodzice modlący się różańcem za swoje dzieci odnowią swoje przyrzeczenia

1. Od 9-14 grudnia będziemy prowadzić zbiórkę żywności dla najuboższych parafian. Produkty żywnościowe będzie można składać do koszy w kościele i w kancelarii parafialnej. Rozpoczynamy zbiórkę już teraz by tydzień przed świętami rozwieść już paczki do potrzebujących.

2. Informujemy, że jest już dostępna odnowiona strona internetowa parafii pod dotychczasowym adresem www.werbisci-parafia.nysa.pl; w najbliższych dniach pojawi się również parafialna aplikacja mobilna, którą będzie można pobrać na telefony i być w stałej łączności z parafią, do czego serdecznie zapraszamy!

3. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę, a także dla dzieci grudniowy numer Małego Przewodnika Katolickiego i Małego Gościa.

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ostatnich dniach parafianina: Włodzimierza Ozgę,
    l. 78 z ul. Osmańczyka, Stanisława Potoczek, l. 78 z ul. Rodziewiczówny, Ewarysta Gąsiorowskiego, l. 67, z ul. KEN, Ryszarda Kicułę, l. 81 z ul. Fałata i Wiktorię Litwin, l. 99 z ul. Brzechwy. Wieczny odpoczynek …