Ogłoszenia Duszpasterskie 30-05-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (do 100 os + 15 korytarz klasztorny)

1. Dzisiaj w sposób oficjalny, kończy posługę duszpasterską w naszej parafii o. Tomasz Marciszkiewicz SVD, który z dniem 1 czerwca podejmie nowe obowiązki w Domu Dobrego Pasterza w Nysie. Ojcu Tomaszowi dziękujemy za ofiarną posługę pośród nas i życzymy wszelkich Bożych łask na nowe zadania!

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Dzisiaj na godz. 16.15 i jutro o 17.40.

3. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu 1 i 2 czerwca po porannej Mszy św. a od piątku o 17.30
    w łączności z procesją. Wcześniej od 17.00 cicha adoracja.

4. We wtorek i w środę 1 i 2 czerwca młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania

• we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 16.00 młodzieży z grup pp. Marii, Mirosławy, Reginy
    i Przemysława (cz. 1) sakramentu udzieli ks. Bp Paweł Stobrawa

• we wtorek w czasie Mszy św. o godz. 18.30 młodzieży z grup pp. Agaty, Kingi, Adriana
    i Przemysława (cz. 2) sakramentu udzieli ks. Bp Paweł Stobrawa

• w środę w czasie Mszy św. o godz. 18.30 młodzieży z grup pp. Damiana, Katarzyny
    i o. Damiana sakramentu udzieli ks. Bp Rudolf Pierskała

1. Z racji obowiązujących ograniczeń w kościele w czasie Mszy św. z bierzmowaniem miejsca tylko dla młodzieży i ich świadków. Pozostałych zapraszamy do modlitwy na zewnątrz świątyni.

2. Msze św. 1 i 2 czerwca dla pozostałych parafian:

• we wtorek o 7.00 i 15.00

• w środę o 7.00 i 16.00

1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 12.00, 13.30, 15.00, 17.00 i 20.00. Msze św. o godz. 9.00 odprawimy w wypadku deszczu w kościele, przy pogodzie bezdeszczowej przy ołtarzu polowym w parku parafialnym, a po niej przejdziemy z procesją eucharystyczną wokół naszego parku parafialnego odprawiając 4 ołtarze.

2. Tradycyjnie prosimy parafian:

• o udekorowanie domów i okien emblematami eucharystycznymi

• panów o złożenie baldachimu i posługę przy nim

• dziewczynki o sypanie kwiatów

• dzieci komunijne o udział w procesji w komunijnych strojach

1. Dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat zapraszamy na kolonie parafialne, które (jeśli warunki pozwolą) odbędą się w dniach 4-13 sierpnia w Bartkowej nad Zalewem Rożnowskim. Orientacyjny koszt kolonii to 950 zł. Zapisy z zaliczką 200 zł w kancelarii. Więcej szczegółów u o. Huberta.

2. W czwartek, piątek i sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia.

4. W sobotę z racji I soboty miesiąca modlitwa różańcowa po Mszy św. porannej.

5. Dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii:
    (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562); dziękujemy także za wpłacane ofiary z przeznaczeniem
    na remont organów.

6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Wacława Górzańskiego
    z ul. Osmańczyka, Stanisława Basza z ul. Sienkiewicza, Emiliana Gibasa z ul. Broniewskiego
    i Stanisława Stańczyka ul. Tuwima. Wieczny odpoczynek …