Ogłoszenia Duszpasterskie 23-05-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (do 100 os + 15 korytarz klasztorny)

1. Dzisiaj przed kościołem w ramach akcji Pola Nadziei 2021 wolontariusze prowadzą zbiórkę na rzecz Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie. Zbiórkę polecamy życzliwości parafian.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy:

• w niedziele o 16.15.

• w tygodniu: rano w łączności z Mszą św. popołudniu o godz. 17.40 – wcześniej od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Dzisiaj w Głębinowie podczas Mszy św. o godz. 16.00 ksiądz biskup Andrzej Czaja ustanowi tamtejszy kościół Sanktuarium św. Rity.

2. Jutro w poniedziałek 24.05. przypada Święto NMP Matki Kościoła. Z tej racji dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.

3. W tym tygodniu młodzież kończącą przygotowanie do Bierzmowania zapraszamy na dwa obowiązkowe spotkania

• Próba ze świadkami

• w poniedziałek 0 18.45 – grupy pp. Marii, Mirosławy, Reginy i Przemysława (cz. 1)

• we wtorek o 18.45 – grupy pp. Agaty, Kingi, Adriana i Przemysława (cz. 2)

• w środę o 18.45 – grupy pp. Damiana, Katarzyny i o. Damiana

• Nabożeństwo i spowiedź św.

• w sobotę 0 10.30 – grupy pp. Marii, Mirosławy, Reginy i Przemysława (cz. 1)

• w sobotę 0 12.30 – grupy pp. Agaty, Kingi, Adriana i Przemysława (cz. 2)

• w sobotę 0 14.00 – grupy pp. Damiana, Katarzyny i o. Damiana

1. Z uwagi na bierzmowania osoby, które mają na zamówione intencje mszalne na 1 i 2 czerwca na godz. 18.00 prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w celu ustalenia nowej godziny Mszy św.

2. Dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat zapraszamy na kolonie parafialne, które (jeśli warunki pozwolą) odbędą się w dniach 4-13 sierpnia w Bartkowej nad Zalewem Rożnowskim. Orientacyjny koszt kolonii to 950 zł. Zapisy z zaliczką 200 zł
    w kancelarii. Więcej szczegółów u o. Huberta.

3. Decyzją władz zakonnych z dniem 1 czerwca pracę duszpasterską w naszej parafii kończy o. Tomasz Marciszkiewicz SVD, który podejmie nowe obowiązki w Domu Dobrego Pasterza. Choć o. Tomasz nie żegna się z Nysą, chcemy wyrazić wdzięczność za jego duszpasterską posługę w naszej parafii. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św.
    o 10.30 i 12.00 wyrazimy nasze podziękowanie.

4. Przypominamy, że w myśl przykazania kościelnego każdego katolika obowiązuje komunia św. w czasie wielkanocnym, który kończy się w przyszła niedzielę czyli 30 maja.

5. Dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562); dziękujemy także za wpłacane ofiary
    z przeznaczeniem na remont organów.

6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Jana Wolanina
    z ul. KEN, Czesława Drewniaka z ul. Osmańczyka i Marka Pudło z ul. Gałczyńskiego
    i Stanisławę Witek z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek …