Ogłoszenia Duszpasterskie 09-05-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (do 100 os)

Przypominamy, że do odwołania w mocy pozostaje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej:

• dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony,

• dla osób z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji, odczuwających wzmożoną obawę przed zakażeniem

• oraz dla wszystkich, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w liturgii

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy:

• w niedziele o 16.15.

• w tygodniu: rano w łączności z Mszą św. popołudniu o godz. 17.40 – wcześniej od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Na niedzielne i świąteczne Msze św. prosimy o zapisywanie się przez formularz na stronie parafii.

2. Spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w środę 12.05. w ramach adoracji i majówki.

3. Wspólnota młodzieżowa Brzeg ma swoje spotkanie w środę o godz. 19.15 w kościele.

4. W czwartek 13 maja kolejny dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwa i Msze św. (zapisy)

• 17.15 nabożeństwo i 18.00 Msza św.

• 19.15 nabożeństwo i 20.00 Msza św.

1. Z racji Dnia Fatimskiego, w czwartek nie odbędzie się spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.

2. Odwiedziny chorych na oś. Gałczyńskiego odbędą się w sobotę 15 maja.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

4. Ogłoszenie dla młodzieży, która miała przyjąć sakrament bierzmowania w 2020 roku. Po powrocie do szkół rozpocznie się na nowo udzielanie bierzmowania. W Nysie uroczystość planowana jest na początku czerwca. Zainteresowanych prosimy o pilny kontakt z katechetami prowadzącymi grupy lub z kancelarią parafialną.

5. Z uwagi na pytania informujemy, że rocznicę I komunii św. będziemy celebrować
    w pierwszą niedzielę września, czyli 05.09. 2021 roku.

6. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy na kolejne spotkanie w poniedziałek 17.05. na godz. 19.00

7. Dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Jerzego Gancarza
    z ul. Bończyka, Józefa Cukier z ul. KEN i Marię Basara z ul. Bończyka. Wieczny odpoczynek …