Ogłoszenia Duszpasterskie 02-05-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (do 03.05. 75 os od 04.05. 100 os)

Przypominamy, że do odwołania w mocy pozostaje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej:

• dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony,

• dla osób z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji, odczuwających wzmożoną obawę przed zakażeniem

• oraz dla wszystkich, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w liturgii

1. Jutro w poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 20.00. Na Mszę św. o 20.00 zapraszamy w sposób szczególny maturzystów, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

2. Trwa tzw. Biały Tydzień dla dzieci, które w ten weekend przyjęły po raz pierwszy Komunię św . Msze św. w ramach Białego tygodnia pozostają tylko i wyłącznie dla dzieci i ich rodzin:

• w poniedziałek 3 maja o godz. 13.30 i 15.00

• od wtorku do piątku o godz. 16.00 i 17.00

1. Na niedzielne i świąteczne Msze św. prosimy o zapisywanie się przez formularz na stronie parafii.

2. W maju – litania do NMP w łączności z Mszą św. Z racji obowiązujących wciąż ograniczeń ilościowych w kościołach zapraszamy też do pielęgnowania starych tradycji i modlitwy przy figurach i krzyżach przydrożnych.

3. Kolejna katecheza w ramach Seminarium Odnowy Wiary w czwartek o godz. 18.50
    w kościele. Wciąż można dołączyć do uczestnictwa.

4. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca

• w czwartek Msza św. o 18.oo o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

• w piątek o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

1. Odwiedziny chorych odbędą się 7 i 8 maja oraz 15 maja na oś. Gałczyńskiego.

2. W kościele pojawiły się 4 nowe elektroniczne kropielnice. Dwie z nich są darem rodziców dzieci komunijnych, dwie zostały zakupione z kasy parafialnej. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary składane na parafie w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

3. Polecamy książeczki „31 dni z Maryją” jako przewodnik do osobistej modlitwy na miesiąc maj. Cena książeczki 4 zł.

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tych dniach parafiankę: Grażynę Bagrowską
    z ul. Grunwaldzkiej. Wieczny odpoczynek …