Ogłoszenia Duszpasterskie 18-04-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (75 os.)

Przypominamy, że do odwołania w mocy pozostaje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej:

• dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony,

• dla osób z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji, odczuwających wzmożoną obawę przed zakażeniem

• oraz dla wszystkich, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w liturgii

1. Komunia św. dla uczestniczących we Mszach św. przez transmisję na prośbę po Mszach św.

2. Na niedzielne Msze św. prosimy o zapisywanie się przez formularz na stronie parafii.

3. Informujemy, że od czwartku 22 kwietnia rozpoczniemy Seminarium Odnowy Wiary – czyli cykl katechez, które mają na celu pogłębienie relacji z Bogiem. Początek spotkania o godz. 18.50 w kościele.

4. W sobotę planujemy akcję wiosennych porządków w naszym parku. Zainteresowanych zapraszamy na godz. 9.00 najlepiej z własnymi narzędziami.

5. Informujemy, że uroczystość I komunii św. dzieci będzie miała miejsce 1 i 2 maja, czyli
    w sobotę i w niedzielę. Rodzicom dzieci przygotowujących się do tej uroczystości przypominamy o próbach.

19.04.

20.04.

21.04.

26.04.

27,04,

3A

3C

3S

3D

3 B,D,S

3D

3A

3C

3S

3 A,C

1. Z racji prób dzieci komunijnych nie będzie w tym tygodniu adoracji; nadal będą odprawiane Msze św. o godz. 17.00.

2. Z uwagi na wydłużające się procedury ze strony WUOZ w Opolu, planowany remont organów naszego kościoła odwleka się w czasie. Gdy tylko uzyskamy ostateczną zgodę przystąpimy do działań remontowych o czym poinformujemy parafian.

3. Dziękujemy za ofiary złożone w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii (65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Mateusza Żyrka
    z ul. KEN i o. Rolanda Klose SVD z naszej wspólnoty zakonnej. Wieczny odpoczynek …