Ogłoszenia Duszpasterskie 05-04-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele i na korytarzu klasztornym (75 os.)

Przypominamy, że do odwołania w mocy pozostaje dyspensa Biskupa Opolskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej:

• dla osób w podeszłym wieku i innych poważnie zagrożonych z uwagi na tzw. choroby towarzyszące czy stan błogosławiony,

• dla osób z objawami infekcji, przebywających w kwarantannie i samoizolacji, odczuwających wzmożoną obawę przed zakażeniem

• oraz dla wszystkich, którzy nie z własnej winy nie mogą uczestniczyć w liturgii

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy by Zmartwychwstały Chrystus odnowił w każdym z nas wiarę, nadzieję i miłość i rozświetlił swym światłem wszelkie ciemności naszych serc. Radosnego Alleluja!

1. Komunia św. dla uczestniczących we Mszach św. przez transmisję o godz. 13.00 , 14.30
    i 19.00

2. Adoracja od wtorku do soboty od godz. 16.00 do Mszy św. na zakończenie adoracji modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Z racji obowiązujących ograniczeń w tygodniu Msze św. będziemy odprawiać także
    o 17.00. Parafian niezwiązanych z intencjami zachęcamy do udziału w tej Mszy św.

4. Na wszystkie nabożeństwa prosimy o zapisywanie się przez formularz na stronie parafii.

5. Jutro 06.04. w naszym kościele uroczystość przekazania relikwii św. Arnolda Janssena i św. Józefa Freinademetza dla Nyskiego Hospicjum. Mszy św.
    o godz. 10.00 przewodniczyć będzie ks. Biskup Andrzej Czaja. Z racji obostrzeń, miejsca w kościele zarezerwowane są tylko dla zaproszonych gości. Chętnych
    do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy do łączności przez transmisję lub na placu kościelnym.

6. W piątek o godz. 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia.

7. Informujemy, że w sobotę 10.04. o godz. 19.00 rozpocznie się kolejny kurs przygotowujący dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się darami na paczki dla najuboższych niech Bóg wynagrodzi hojność swoim błogosławieństwem.

9. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i spokojnym przeżyciu Triduum Paschalnego, za pomoc w porządkach, dekoracjach, za oprawę liturgii, zapewnienie namiotu i nagłośnienia na placu kościelnym. Wszystkim za wszelkie zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

10. Dziękujemy także za ofiary złożone w ramach tacy do skarbon w kościele i na konto parafii.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnim czasie parafian: Janusza Popiel
    z ul. Korfantego, Stefana Lewandowskiego z ul. KEN, Stanisława Mietelskiego
    z ul. Fałata, Stanisławę Gąsior z ul. Gałczyńskiego, Józefa Ciastonia z ul. Gałczyńskiego
    i Zdzisława Jakubiec z ul. Baczyńskiego i . Wieczny odpoczynek …

Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.