Ogłoszenia Duszpasterskie 28-02-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele.

 1. Dzisiaj w niedzielę

 • Komunia św. dla uczestniczących we Mszach św. przez transmisję na wyraźne życzenie po każdej Mszy św.

 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00

 1. Trwa sztafeta modlitewna i postna w intencji odnowienia duchowego naszej parafii. Zachęcamy by parafianie podejmowali wyzwanie jednego konkretnego dnia modlitwy i postu
  w intencjach wspólnoty parafialnej. Kartki z możliwością deklaracji na wybrany dzień w danym tygodniu będą wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy parafianom, którzy w minionym tygodniu włączyli się do postu i modlitwę.

 2. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni zwykłe Wielkiego Postu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. z wyjątkiem piątków (Droga Krzyżowa).

 3. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z PIELGRZYMAMI MIŁOSIERDZIA, które odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kościele.

Na spotkaniu usłyszymy świadectwa: nawróconego przemytnika i przestępcy Romana Zięby, oraz wstrząsającą historię o swojej drodze od zatracenia do nawrócenia Marka Sidło. Oraz zobaczymy film o zmaganiach w drodze pt. „Pielgrzym“
 

 1. Od jutra rozpoczynamy miesiąc marzec, poświęcony szczególnej czci św. Józefa. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo tego świętego.

 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 • w czwartek Msza św. o 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych
  i misyjnych

 • w piątek

 • po Mszy św. porannej modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia

 • Msza ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

 • w sobotę po Mszy św. porannej modlitwa różańcowa

 1. W marcu odwiedziny chorych odbędą się przed Świętami Wielkanocnymi.

 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.20 dla dorosłych.

 3. Młodzież 8 klas SP przygotowującą się do bierzmowania prosimy o wysłanie w tym tygodniu swoich danych: imię nazwisko, klasa i szkoła na adres mailowy: bierzmowaniewerbisci2021@gmail.com

 4. Rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. przypominamy, że w sobotę odbędzie się przymiarka strojów komunijnych wg ustalonego harmonogramu.

 5. Dziękujemy za ofiary składane na Parafię do skarbon i na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

 6. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnich dniach parafian: Małgorzatę Kaczkowską z ul. Wasylewskiego, Tadeusza Jedynaka z ul. Karpińskiego, Wandę Woźniak – Sroka z ul. Gałczyńskiego, Ignacego Kafel i Zdenkę Kafel z ul. Stawowej. Wieczny odpoczynek …


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.