Ogłoszenia Duszpasterskie 21-02-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele.
 

 1. Dzisiaj w niedzielę

 • Komunia św. dla uczestniczących we Mszach św. przez transmisję na wyraźne życzenie po każdej Mszy św.

 • Gorzkie żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00

 • Wieczór Uwielbienia o godz. 18.30

 1. Witamy w naszej wspólnocie diakona Isaaca Anim-Addo Kwame SVD, który przez okres postu odbywa w naszej parafii praktykę przygotowującą do przyjęcia święceń kapłańskich. Diakonowi Isaacowi życzmy potrzebnych darów Ducha Św. na czas praktyk.

 2. Trwa sztafeta modlitewna i postna w intencji odnowienia duchowego naszej parafii. Zachęcamy by parafianie podejmowali wyzwanie jednego konkretnego dnia modlitwy i postu
  w intencjach wspólnoty parafialnej. Kartki z możliwością deklaracji na wybrany dzień w danym tygodniu będą wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś decyduje się na podjęcie wyzwania postu i modlitwy wpisuje na kartkę swoje imię i wrzuca
  do pudełka z oznaczonym dniem tygodnia.

 3. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni zwykłe Wielkiego Postu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. z wyjątkiem piątków (Droga Krzyżowa).

 4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych.

 5. Klub młodzieżowy MAMITA zaprasza młodzież na wielkopostne jutrznie on-line
  w piątki o godz. 7.40. Kontakt przez Facebooka.

 6. Informacje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 • w tym tygodniu zapraszamy na zaległe katechezy w salce

 • w sobotę 27.02. Msze św. o godz. 15.00 (klasy 3 a i d) o godz. 16.30 (klasy 3 b, c i s)

 • w sobotę 06.03. odbędą się przymiarki strojów komunijnych – harmonogram
  dla poszczególnych klas podamy w przyszłym tygodniu

 1. Wzorem ubiegłego roku proponujemy jako wsparcie w przeżywaniu Wielkiego Postu tzw. Pomocnik wielkopostny, w którym najdziemy fragment ewangelii na każdy dzień, krótkie rozważanie, modlitwę i zachętę do konkretnej duchowej pracy. Cena 5 zł, do nabycia przy zakrystii.

 2. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w terminie 10 – 14 marca 2021. Przeżywać je będziemy jako renowacje misji św. dlatego poprowadzi nas Wspólnota św. Tymoteusza, która prowadziła parafialne misje w 2019 roku.

 3. Dzisiaj tzw. taca inwestycyjna. Dziękujemy za ofiary składane na Parafię do skarbon i na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

 4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ostatnich dniach parafianina: Włodzimierza Chrząstka z ul. Opawskiej. Wieczny odpoczynek …


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.