Ogłoszenia Duszpasterskie 14-02-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele.

1. Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie
    dzisiaj o godz. 11.30, 13.00 i o 16.00.

2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia, naszego zbliżenia na nowo do Boga. Chcemy w tym roku Jubileuszu 80 lecia naszego duszpasterstwa przeżyć ten czas jako sztafetę modlitewną i postną w intencji odnowienia duchowego naszej parafii. Zachęcamy by parafianie podejmowali wyzwanie jednego konkretnego dnia modlitwy i postu w intencjach wspólnoty parafialnej. Kartki z możliwością deklaracji na wybrany dzień w danym tygodniu będą wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Jeśli ktoś decyduje się na podjęcie wyzwania postu i modlitwy wpisuje na kartkę swoje imię i wrzuca do pudełka.

3. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy
    o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00 i 20.00 - formularz zapisów od poniedziałku. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy (bez mięsa) i ilościowy (1 posiłek do syta i 2 lekkie).

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, które będziemy celebrować:

• Drogę Krzyżową w piątki

• Dla dzieci o 16.30

• Dla dorosłych o godz. 17.20

• Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00 – kazania pasyjne w tym roku głosić będzie nasz współbrat o. dr Joachim Zok SVD

1. Od czwartku wracamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni zwykłe Wielkiego Postu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. z wyjątkiem piątków (Droga Krzyżowa).

2. Zaplanowane na ten tydzień katechezy w salce dla dzieci klas 3 SP zostają przesunięte na przyszły tydzień.

3. Informujemy, że przy naszej parafii rozpoczęła działanie wspólnota św. Jakuba, która pomaga osobom znajdującym się jakimkolwiek uzależnieniu, a także ich bliskim. Więcej informacji można uzyskać u o. Tomasza lub pod numerem telefonu: 698 379 281.

4. Dziękujemy za ofiary składane na Parafię, do skarbon i na konto (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnich dniach parafian: Stanisława Szałapatę z ul. KEN i Zofię Sobkowicz z ul. Opawskiej. Wieczny odpoczynek …