Ogłoszenia Duszpasterskie 31-01-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele.

1. Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie
    dzisiaj o godz. 11.30, 13.00 i o 16.00.

2. Zakończyliśmy spotkania kolędowe. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przyszli na Msze św. za nich sprawowane, za okazaną życzliwość i troskę o wspólnotę parafialną. Dzisiejsza taca jest tacą kolędową przeznaczoną na remont naszych organów. Dziękujemy przy tej okazji za wszelkie ofiary składane na parafie, równie te na konto (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

3. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam w uprzątnięciu dekoracji świątecznej. Niech Pan Bóg wynagrodzi zaangażowanie!

4. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz. 19.00 do Sali Świętego Krzyża.

5. We wtorek 02.02. przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane dniem
    MB Gromnicznej, które jest zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Taca tego dnia jest wsparciem zakonów kontemplacyjnych.

6. W środę 03.02. wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po Mszach o 7.00
    i 18.00 udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• Czwartek

• Od godz. 17.00 adoracja NS w intencji nowych powołań

• 18.00 Msza św. o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

• Piątek

• Po Mszy porannej modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia

• O godz. 15.00 Msza ku czci Bożego Miłosierdzia

• Sobota

• Po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. W lutym odwiedziny chorych każdy z ojców ustali osobiście na swojej trasie. Chorych chcących przyjąć kapłana prosimy o zgłoszenia tego faktu w kancelarii.

2. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. z klasy 3”s” mają swoją katechezę w piątek 05.02. o godz. 15.30 w salce.

3. Informujemy, że przy naszej parafii działać będzie wspólnota św. Jakuba, która pomaga osobom znajdującym się jakimkolwiek uzależnieniu, a także ich bliskim. Więcej informacji można uzyskać u o. Tomasza lub pod numerem telefonu: 698 379 281.

4. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w ostatnich dniach parafian: Janinę Raj
    z ul. 11 listopada, Wiesława Małysiaka z ul. Bończyka, Jana Krzyżowskiego
    z ul. Grunwaldzkiej i Janinę Ożga z ul. Gałczyńskiego.