Parafia MB Bolesnej w Nysie wobec Koronawirusa

                             Kochani Parafianie!                                                 
Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy zmienia się bardzo szybko dlatego publikujemy najnowszy komunikat dotyczący funkcjonowania naszej wspólnoty w czasie epidemii koronawirusa. 

1. Informujemy, że Ksiądz Biskup Andrzej Czaja z dniem dzisiejszym udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. wszystkim diecezjanom na czas 3 najbliższych niedziel. "Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku"

2. Zgodnie z decyzją władz państwowych i kościelnych we Mszy św. w kościele jednorazowo może uczestniczyć maksymalnie do 50 osób. Dlatego prosimy by w niedzielnej Mszy św. wzięły udział głównie osoby związane z zamówioną intencją. Pozostałych Parafian zachęcamy pozostańcie w domach.
Msze św. niedzielne odprawimy: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00 i 20.00 w dni zwykłe: 7.00 i 18.00 

3. Odwołujemy wszystkie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali – zachęcając jednocześnie do wzmożonej osobistej modlitwy w Waszych domach.

4. Ks. Biskup przypomina, że w obecnej sytuacji osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stamtąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w Niedziele w środkach społecznego przekazu. Zachęcamy do łączności z naszym kościołem parafialnym przez transmisję na stronie internetowej parafii http://www.werbisci-parafia.nysa.pl/Kosciol-na-zywo a także przez facebooka.
Radio Nysa będzie transmitować Msze św. z naszego kościoła o godz. 9.00
a także np. o godz. 7:00 w TVP 1; o godzinie 9:00 w Polskim Radiu – program 1; o godz. 9:30 w telewizji Trwam; o godz. 13:00 w TV Polonia, a także na falach radia Doxa i w TVP Opole. 

5. W tygodniu w kościele trwać będzie adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. w godzinach od 8.00 – 12.00 i od 15.00. – 18.00 

6. Każdego dnia jako duszpasterze o godz. 20.30 odmawiać będziemy w kościele różaniec modląc się za Wszystkich Parafian , za wszystkich chorych i im posługujących – wypraszając potrzebne łaski dla świata. Zapraszamy o tej porze do duchowej łączności w waszych domach i przez stronę internetową. 

7. Zawieszone zostały spotkania wszystkich grup duszpasterskich oraz katechezy parafialnej dla dzieci i młodzieży, a także katechezy dla rodziców i chrzestnych.

8. Biskupi przypominają, że nie ma wymogu, by podczas Mszy Świętych przekazywać znak pokoju przez podanie sobie dłoni, a Komunię św. można przyjąć także na dłoń.

9. Kancelaria parafialna będzie dostępna tylko telefonicznie: 77 433 13 37 lub 603 813 300 – proboszcz

10. Prosimy zadbajcie o Waszych sąsiadów, szczególnie o seniorów. Zapytajcie czy im czegoś nie trzeba. Osoby, które nie są w stanie zrobić zakupów lub potrzebują innej pomocy mogą poprosić o pomoc Grupę Wsparcia naszej parafii kontaktując się z nami: s. Anna 663 937 257 o. Hubert 606 912 311

Zachęcamy do nawiązania stałego kontaktu przez parafialną stronę internetową, Facebooka czy aplikację multimedialną, co ułatwia szybkie dotarcie z najnowszymi komunikatami. 

Jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapewniamy o naszej stałej za Was modlitwie! 

Wasi Duszpasterze: o. Damian, o. Hubert, o. Paweł, o. Tomasz i dk Franciszek 
 


Copyright © 2018 Parafia Matki Bożej Bolesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.