Ogłoszenia Duszpasterskie 17-01-2021

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (80).

1. Dzisiaj o godz. 18.30 w naszym kościele Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy serdecznie
    do wspólnej modlitwy czy to w kościele czy przez transmisje na stronie internetowej parafii.

1. Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie
    dzisiaj o godz. 11.30, 13.00 i o 16.00.

1. Jak już informowaliśmy, żegnamy dzisiaj o. Franciszka Kelena SVD, który decyzją władz zakonnych zakończył posługę w naszej parafii i zostaje przeniesiony do Domu Misyjnego
    w Krynicy Morskiej. Ojcu Franciszkowi życzymy mocy Ducha Świętego na kapłańską i misyjną posługę.

1. Po przerwie dzieci i młodzież rozpoczynają nauką. Życzymy im światła Ducha Świętego
    na dalszy czas zdobywania wiedzy. Jako, że o. Hubert, o. Tomasz i o. Damian katechizują
    w szkołach prosimy by parafialne sprawy załatwiać jeśli to tylko możliwe
    w godzinach popołudniowych.

1. Kontynuujemy rewizytę kolędową. W ogłoszone dni zapraszamy parafian z wyznaczonych ulic – przedstawicieli rodzin – do wspólnej modlitwy. Każdego z kolędowych dni o 9.00 Msza św. dla starszych, niepracujących parafian, o 19.00 Msza św. dedykowana pracującym i młodzieży. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców:

• 18.01. ulic: Tuwima, Kozielskiej, Boya-Żeleńskiego, Kozarzewskiego, Tetmajera, Staffa
    i Leśmiana

• 19.01. ulic: Tadka Jasińskiego, 17 września, Obrońców Westerplatte i Karpińskiego

• 22.01. ulic: Opawskiej i Osmańczyka

• 23.01. ulic: Bończyka i Stęczyńskiego

1. Apostolstwo Dobrej Śmierci ma spotkanie w środę po Mszy wieczornej w kościele.

1. Za tydzień 24.01. niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy by swój ulubiony cytat z Pisma Świętego przepisać na kartkę w formacie A4 i przynieść na niedzielną Mszę św.
    do kościoła. Będziemy te „ulubiony cytaty” wykorzystywać na stronie fb parafii.

1. W sobotę 30.01. o godz. 19.00 rozpocznie się kolejny kurs przygotowujący
    do bierzmowania dla dorosłych. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenie w kancelarii
    w godzinach jej urzędowania.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Zbigniewa Olesiaka
    z ul. Gałczyńskiego i Tadeusza Maj z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …