Ogłoszenia Duszpasterskie 02-02-2020

1. Dzisiaj w niedzielę przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego:

• zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe

• na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic

• w czasie Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie ślubów zakonnych

• o 15.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin

• ostatnia okazja do kolędowania – w czasie Mszy św. o godz. 17.00 i krótkim koncercie po niej i w czasie Mszy św. o godz. 20.00 wspólne kolędowanie z muzykami naszej parafii

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek pomogli nam przy uprzątnięciu dekoracji świątecznych w kościele.

1. Kończymy w tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie w domach parafian. Parafian, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chcą odwiedzin duszpasterskich prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej. Za tydzień w niedzielę 09.02. podsumowanie kolędy i taca kolędowa.

1. W poniedziałek 03.02. przypada wspomnienie liturgiczne św. Błażeja. Na Mszach św. błogosławieństwo św. Błażeja przeciw chorobom gardła.

1. W poniedziałek o 18.45 spotkanie rodziców dzieci komunijnych z „3”klasowych.

1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grup parafialnych.

• Róże Różańcowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00

• Chór HOSANNA we wtorek o 18.00 i piątek o 17.30

• Grupa Biblijna we wtorek o 19.00

• MAMITA młodych we wtorek po Mszy św. młodzieżowej

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca

• w czwartek adoracja w intencji nowych powołań od godz. 17.00

• w piątek po Mszy św. porannej modlitwa koronką, a o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• w piątek także adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. wieczornej do północy

1. Odwiedziny chorych w piątek 07.02. i sobotę 08.02. wg stałego porządku.

1. Rozpoczynamy kolejny kurs przygotowawczy do bierzmowania dla dorosłych. Początek
    w sobotę 8 lutego o godz. 19.00 w Sali Świętego Krzyża. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

1. Zachęcamy parafian do udziału w organizowanych w tym roku przez parafię pielgrzymkach, a dzieci
    w parafialnej kolonii.

• Kolonia dla dzieci 4 – 13 sierpnia 2020 w Bartkowej nad Zalewem Rożnowskim

• 29 – 31 maja 2020 pielgrzymka po sanktuariach Słowacji

• 24 – 27 września 2020 pielgrzymka po sanktuariach północnej Polski i Litwie

Zapisy wraz z wpłatą 200zł w kancelarii parafialnej.

1. Zapraszamy na Msze szkolne: młodzież we wtorek o godz. 19.00, a dzieci w piątek o godz. 16.30

1. Proboszcz z Domaszkowic organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-23 marca. Ma kilka wolnych miejsc – ewentualnych zainteresowanych prosimy po szczegóły do zakrystii.

1. Przez najbliższe tygodnie kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, środę
    i piątek od 15.00 – 18.00 i w sobotę od 9.00 – 11.00. We wtorek i czwartek będzie nieczynna.

1. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę i lutowy numer Małego Gościa.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tych dniach parafiankę Annę Pawłowską z ul. KEN. Wieczny odpoczynek …