Ogłoszenia Duszpasterskie 29-12-2019

1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować i godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Szczególne podziękowania składamy: ofiarodawcom produktów

• Tym, którzy podzielili się żywnością na paczki dla potrzebujących i całej grupie wolontariuszy, którzy paczki roznieśli

• Wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu i strojeniu świątecznie kościoła, ustawianiu choinek
    i budowniczym szopki

• Wszystkim dbającym o piękno i przebieg liturgii: LSO, zespołom i chórowi, nadzwyczajnym szafarzom

Niech Pan Bóg wszystkim hojnie wynagradza wszelkie dobro!

1. Przeżywamy czas Bożego Narodzenia – niedzielę Świętej Rodziny:

• po Mszy św. o godz. 12.00 koncert kolęd w wykonaniu p. Macieja Miecznikowskiego

• na każdej Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla rodzin

• o godz. 16.15 adoracja Najświętszego Sakramentu w int. rodzin

1. W poniedziałek wyjazd młodzieży wspólną modlitwę do Wrocławia. Szczegółowe informacje
    u o. Huberta.

1. 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za ten czas. O 17.30 nabożeństwo dziękczynne, a o 18.00 Uroczysta Msza św.

1. W środę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To dzień, w którym obowiązuje nas udział we Mszy św. Dlatego Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego.

1. Od czwartku 2 stycznia rozpoczynamy tegoroczną kolędę – odwiedziny duszpasterskie
    w domach parafian. Porządek kolędy jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Kolędę rozpoczynamy w dni pracujące o 16.00 w soboty i niedziele od 14.30. Bardzo prosimy parafian o przygotowanie domów na spotkanie kolędowe:

• Nakrycie stołów: krzyż, świece, woda święcona, Pismo św.

• Zamknięcie psów i innych zwierząt, które mogłyby zakłócić czas spotkania

• Przygotowanie przez dzieci i młodzież zeszytów od religii

• Przygotowanie ewentualnych pytań do duszpasterzy dotyczących życia parafii

Tradycyjnie już nie zbieramy ofiar w czasie kolędy. Ofiarę kolędową można złożyć na tacę w niedzielę po kolędzie lub w ostatnią niedzielę po wszystkich kolędach –w kopercie z podpisem „kolęda”. Ofiary te przeznaczymy na nowe dźwiękoszczelne konfesjonały do naszego kościoła.

1. Kancelaria parafialna w dniach 31.12. i 01.01. będzie nieczynna.

1. W tym tygodniu przypada I czwarek, piątek i sobota miesiąca.

• w czwartek od 17.00 adoracja NS w intencji powołań

• w piątek po Mszy porannej koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę po Mszy porannej różaniec

1. W niedzielę 05.01. w czasie Mszy św. o godz. 12. 00 zagra zespół PARUZJA
    z Głuchołaz. Po Mszy św. zespół wystąpi z koncertem kolęd. W poniedziałek 06.01.
    o godz. 16.00 Jasełka wystawią w kościele nasze Marianki. Zapraszamy!

1. Dziękujemy z ofiary złożone w ostatnim czasie na cele remontowe naszej parafii. Także te składane na konto bankowe parafii. Niech Bóg wynagradza hojność!

1. Polecamy świąteczne numery Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzieli.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tym tygodniu parafian: Antoniego Wojtaka
    z ul. Żeromskiego i Stanisława Szylara z ul. KEN, Wieczny odpoczynek …