Ogłoszenia Duszpasterskie 27-10-2019

1. Dzisiaj w niedzielę 27.10.

• Kazania głosi o. Andrzej Borek SVD, który pracował przez wiele lat w Demokratycznej Republice Konga, a teraz jest odpowiedzialny w naszej prowincji za dzieło powołań

• różaniec o godz. 16.15

1. Ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe w dni zwykłe do czwartku o godz. 17.30.

2. Spotkanie gotowych włączyć się w organizację kolejnej edycji Festiwalu Kolory życia zapraszamy w poniedziałek 28.10 na godz. 18.45 do salki św. Arnolda.

3. Dzieci zapraszamy by na nabożeństwo w środę przyszły przebrane za „świetych”. Po różańcu w Sali Św. Krzyża wspólne zabawy i chrześcijańskie świętowanie. Zapraszamy!

4. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• Chór HOSANNA we wtorek o godz. 18.00

• MAMITA dla młodych we wtorek po Mszy młodzieżowej

• Grupa Biblijna we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Grupa młodych BRZEG w środę o godz. 19.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00

1. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Popołudniowe nabożeństwa za zmarłych na nyskich cmentarzach odbędą się według następującego porządku:

• na cmentarz Jerozolimskim nabożeństwo za zmarłych o godz. 15.00

• na cmentarzu komunalnym przy ul. Złotogłowickiej o godz. 13.00 Msza św., a po niej procesja żałobna na cmentarzu

• na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej o godz. 14.00 nabożeństwo w kościele św. Jana Chrzciciela, a po nim procesja na cmentarzu

1. W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
    w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo za zmarłych z procesją na nasz zakonny cmentarz.

2. W sobotę po Mszy porannej różaniec z racji I soboty, a adoracja nocna z 8/9 listopada. Pozostałe nabożeństwa związane z początkiem nowego miesiąca będą tydzień później.

3. 1 i2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Odwiedziny chorych odbędą się w kolejnym tygodniu 8 i9 listopada, a na os. KEN 16 listopada.

5. Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę od południa 01.11 i przez cały dzień 02.11 mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać także jeden raz w ciągu dnia od 1 – 8 listopada odwiedzając cmentarz. Pozostałe konieczne warunki, by uzyskać odpust: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. oraz odmówienie Ojcze Nasz, Wierzę
    i dowolnej modlitwy w intencji Papieża.

6. Spowiedź św. w tych dniach: od 6.30 do Mszy porannej i od 17.00 do Mszy wieczornej.

7. Karty z wypominkami prosimy wrzucać do skarbony w środku kościoła Prosimy także
    o czytelne – najlepiej drukowanymi literami – wypisanie polecanych w modlitwie zmarłych. Zmarłych polecać będziemy w dniach 2-10 listopada czasie porannej Mszy św.
    i popołudniu w czasie nabożeństw o godz. 17.30.

8. Za tydzień w niedzielę 03.11. dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzin.

9. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym płyta DVD o objawieniach MB w Lourdes.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Wandę Wołoszczuk
    z ul. Gałczyńskiego i Tomasza Ryzińskiego z ul. Karpińskiego. Wieczny odpoczynek ….