Ogłoszenia Duszpasterskie 06-10-2019

1. Dzisiaj 06.10. o godz. 15.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców z poświęceniem dzieciom różańców.

1. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zapraszamy do gorliwej modlitwy za misje, misjonarzy o dar nowych powołań do służby misyjnej, a także o pobudzenie zapału ewangelizacyjnego w naszych sercach. Z racji tegoż nadzwyczajnego czasu:

• Zapraszamy do obejrzenia wystawy misyjnej poświęconej pracy misyjnej Indiach Sługi Bożego o. Mariana Żelazka

• w niedzielę 13.10 kazania misyjne wygłosi o. Joachim Zok SVD – pracujący przed laty na misjach w Ganie i Papui Nowej Gwinei

• w sobotę 26.10. po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele niezwykły koncert muzyki boliwijskiego baroku i muzyki rodzimej z Boliwii w wykonaniu orkiestry i chóru młodych muzyków z Boliwii

• w niedzielę 27.10 kazania misyjne wygłosi o. Andrzej Borek SVD, który przez wiele lat pracował na misjach w Demokratycznej Republice Konga

1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.15

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• Wspólnoty Żywego Różańca w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00

• Chór HOSANNA we wtorki o godz. 18.00 i piątki o godz. 17.30

• MAMITA dla młodych we wtorek po Mszy młodzieżowej

• Grupa Biblijna we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina RM w środę po wieczornej Mszy św.

• Mężczyźni św. Józefa w środę o godz. 19.15

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

• Marianki w sobotę o godz. 9.00

• Scholka w sobotę o godz. 10.00

1. Msze św. szkolne odprawiamy: dla młodzieży we wtorek o 19.00 dla dzieci w piątek o 16.30

1. Młodzież II roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy na spotkania, które odbędą
    się w tym tygodniu wg podziału na grupy z I roku; w poniedziałki, środy lub czwartki odpowiednio
    o godz. 16.30 lub 17.15. I i III rok kontynuuje spotkanie wg ustalonego porządku.

2. Odwiedziny chorych na trasie po o. Arturze odbędą się w najbliższą sobotę od godz. 8.15.

1. W czwartek o godz. 19.00 kolejna katecheza z cyklu Seminarium Odnowy Wiary.

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich spragnionych pogłębienia relacji z Bogiem
    w Słowie na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 11-13 października w Domu Dobrego Pasterza. Więcej szczegółów na ulotkach i plakatach.

1. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 13.10. na Górze Świętej Anny.
    O godz. 17.00 zostanie tam odprawiona Msza św. w int. dzieci utraconych i ich rodziców.

1. W przyszłą niedzielę 13.10. zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Z racji niedzieli nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 16.00 w parku w miejsce niedzielnego różańca.

1. Na prośbę Komisarza Wyborczego informujemy, że w nastąpiła zmiana siedziby jednego
    z lokali wyborczych. Mieszkańcy głosujący dotychczas w Ośrodku Inicjatyw Twórczych Inventus przy ul. Rodziewiczówny 18B w Nysie głosować będą w nowym miejscu tzn.
    w Przedszkolu nr 10 przy ul. 11 listopada 8A w Nysie. Informujemy również, że nie ma zgody na agitację wyborczą na terenie parafialnym!

1. W przyszłą niedzielę 13.10. przeżywając kolejny Dzień Papieski będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek żywy pomnik św. Jana Pawła II jakim jest Fundacja Nowego tysiąclecia.

1. Polecamy prasę katolicką – są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Bolesława Stańco
    z ul. KEN i Jerzego Wentrys z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek …