Ogloszenia Duszpasterskie 08-09-2019

1. Zapraszamy dzisiaj na adoracje NS od 16.15. Dzisiaj w kolejną rocznicę założenia gromadzenia Werbistów módlmy się o dar nowych powołań do naszej wspólnoty.

2. Przed nami święto parafii – odpust ku czci patronki Matki Bożej Bolesnej.

• w piątek 13.09.

• od 7.30 do 18.45 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. – porządek adoracji w biuletynie parafialnym

• 19.00 – nabożeństwo Fatimskie a po nim ok. 19.50 Msza św. Nie ma w tym dniu Mszy św. o 18.00; spowiedź w kościele od godz. 18.30

• w sobotę 14.09.

• dzieci zapraszamy na Misyjny Zjazd Dzieci; początek o godz. 9.00 na dziedzińcu, zakończenie ok. 14.00 – w programie m. in. spotkania misyjne, Msza św., poczęstunek, wiele zabaw

• Wieczór Uwielbienia prowadzony przez SNE; początek o godz. 19.45

• w niedzielę 15.09.

• homilię odpustową na każdej Mszy św. wygłosi ks. Artur Godnarski, który przewodniczył ekipie prowadzącej misje ewangelizacyjne w czerwcu

• o 12.00 suma odpustowa z procesją

• od 15.00 Festyn w parku parafialnym – okazja do spotkania we wspólnocie

• przez cały dzień loteria fantowa i możliwość zakupu cegiełek na prace remontowe w naszym kościele

1. Przygotowania do odpustu

• Wciąż można przynosić do kancelarii lub zakrystii fanty na loterię fantową

• Prosimy o upieczenie ciast, które w niedziele będą rozprowadzane przez kościołem; ciasta można przynosić w sobotę od godz. 15.00

• Mężczyzn do rozłożenia namiotów i ławek zapraszamy do parku w piątek po godz. 17.00

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• Chór HOSANNA we wtorki o godz. 18.00 i piątki o godz. 17.30

• MAMITA dla młodych we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Biblijna we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Apostolstwo Dobrej Śmierci i Rodzina RM w środę po wieczornej Mszy św. na cmentarzu

1. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim odbędzie się w środę 11.09. o godz. 19.00. Są jeszcze 2 wolne miejsca. Zainteresowanych odsyłamy do kancelarii.

2. Od czwartku 12.09. rozpocznie się w parafii kolejne Seminarium Odnowy Wiary – cykl katechez mający na celu odnowienie relacji z Bogiem. Spotkania będą w czwartki o godz. 19.00 – spotkania prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

3. Msze św. szkolne i młodzieżowe, oraz przygotowania do I komunii św. i bierzmowania rozpoczniemy po odpuście parafialnym. Za tydzień więcej szczegółów. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w Zjeździe Dzieci i uroczystościach odpustowych.

4. Zapraszamy do Szkoły Językowej Misjonarzy Werbistów przy ul. Rodziewiczówny 15.
    W tym roku w ofercie następujące języki: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, polski dla obcokrajowców oraz, jako nowość, język czeski. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tych dniach parafianina: Stanisława Olaka
    z ul. Słowackiego. Wieczny odpoczynek …