Ogłoszenia Duszpasterskie 01-09-2019

1. Przeżywamy dziś 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Z tej racji zapraszamy o godz. 16.15 na nabożeństwo, w którym będziemy się modlić o pokój dla świata.

1. W poniedziałek 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny

• Msza św. na rozpoczęcie roku o godz. 8.15 zapraszamy dzieci i młodzież

• Rodziców dzieci i młodzieży prosimy o dopilnowanie uczestnictwa Waszych pociech w katechezie szkolnej

• Rodziców dzieci klas III SP, które uczą się w innych szkołach poza parafią, a chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

• w piątek 6.09 w czasie Mszy szkolnej o 16.30 poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych i wszystkim chętnym

• spotkania dotyczące przygotowania dzieci do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu bierzmowania rozpoczniemy po odpuście parafialnym

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• MAMITA dla młodych we wtorek o godz. 19.00

• Chór HOSANNA we wtorki o godz. 18.00 i piątki o godz. 17.30

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. Grupa Biblijna rozpocznie spotkania od wtorku 09.09.

2. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota września

• w czwartek od 17.00 Adoracja NS w intencji nowych powołań do służby w kościele

• w piątek

• po Mszy porannej Koronka do Bożego Miłosierdzia

• o 15.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia

• po Mszy wieczornej rozpocznie się nocna adoracja – zapisy na poszczególne godziny w zakrystii lub w kancelarii

• w sobotę różaniec bezpośrednio po Mszy św. porannej

1. Kapłani odwiedzą chorych: o. Michał w piątek, o. Hubert i o. Paweł w piątek i w sobotę. Chorzy z trasy o. Artura w tym miesiącu nie mają odwiedzin.

2. W piątek 06.09. minie miesiąc od śmierci o. Krzysztofa ŁUKOSZCZYKA. Jedna z intencji Mszy św. o godz. 18.00 będzie o pokój Jego duszy. Chętnych zapraszamy tego dnia przed Mszą św. o 17.20 na cmentarz zakonny na modlitwę różańcową przy grobie o. Krzysztofa.

3. Tegoroczny odpust i związany z nim festyn parafialny przeżywać będziemy w niedzielę 15.09. czyli w liturgiczne wspomnienie MB Bolesnej. Zachęcamy parafian do organizowania
    i przynoszenia fantów na loterie, które można składać do koszy ustawionych przy zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy by fanty były nowe lub w bardzo dobrym stanie. Nie zbieramy odzieży, ani obuwia.

4. Od czwartku 12.09. rozpocznie się w parafii kolejne Seminarium Odnowy Wiary – cykl katechez mający na celu odnowienie relacji z Bogiem. Spotkania będą w czwartki o godz. 19.00 – spotkania prowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

1. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się w środę 11.09. o godz. 19.00. Są jeszcze 2 wolne miejsca. Zainteresowanych odsyłamy do kancelarii.

1. Zapraszamy do Szkoły Językowej Misjonarzy Werbistów przy ul. Rodziewiczówny 15.
    W tym roku w ofercie następujące języki: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, polski dla obcokrajowców oraz, jako nowość, język czeski. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tych dniach parafianina: Edwarda Kaczkowskiego
    z ul. Wasylewskiego. Wieczny odpoczynek …