Ogłoszenia Duszpasterskie 25-08-2019

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• Duszpasterska Rada Parafialna we wtorek o godz. 19.15

• MAMITA dla młodych we wtorek o godz. 19.00

• Chór HOSANNA we wtorki o godz. 18.00 i piątki o godz. 17.30

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Mężczyźni św. Józefa w środę o godz. 19.15

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

• Szkoła Nowej Ewangelizacji w piątek o godz. 19.30

1. Kończące się wakacje, a jednocześnie rozpoczynający się powoli nowy rok szkolny
    i duszpasterski to dobry czas do dziękczynienia za otrzymane dobro i zawierzenia Panu Bogu nowego czasu. W tych intencjach zapraszamy do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do piątku od 17.00 do Mszy św. o 18.00.

2. W poniedziałek 26.08. Kościół przeżywa Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę 01.09. przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
    W czasie każdej Mszy św. będziemy modlić się o pokój, a o 16.15 odprawimy nabożeństwo w intencji o pokój na świecie.

4. Zachęcamy parafian do organizowania i przynoszenia fantów na loterie, które można składać do koszy ustawionych przy zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy
    by fanty były nowe lub w bardzo dobrym stanie. Nie zbieramy odzieży, ani obuwia.

5. Tegoroczny odpust i związany z nim festyn parafialny przeżywać będziemy w niedzielę 15.09. czyli w liturgiczne wspomnienie MB Bolesnej.

6. Rodziców dzieci klas III SP, które uczą się w innych szkołach poza parafią, a chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

7. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu jest pierwszeństwo do zamówienia Mszy św. za żyjących na rok 2020 (jubileusze, urodzinowe, imieninowe…). Od kolejnego tygodnia przyjmować będziemy już wszystkie intencje.

8. Zapisanych na parafialną pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim prosimy o dokonanie wpłat za udział do końca sierpnia. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się
    w środę 11.09. o godz. 19.00.

9. Zapraszamy do Szkoły Językowej Misjonarzy Werbistów przy ul. Rodziewiczówny 15.
    W tym roku w ofercie następujące języki: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, polski dla obcokrajowców oraz, jako nowość, język czeski. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

10. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Można przeczytać m.in. bardzo ciekawy artykuł o naciskach na kapłanów o zdradę tajemnicy spowiedzi.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Annę Sikora
    z ul. Sienkiewicza, Zenon Wojtowicz z ul. Staffa. Wieczny odpoczynek …