Ogłoszenia Duszpasterskie 11-08-2019

1. W miniony wtorek 06.08. zmarł o. Krzysztof ŁUKOSZCZYK SVD, nasz poprzedni proboszcz, dla wielu z nas duchowy przewodnik i przyjaciel. Ojciec Krzysztof zmarł w wieku 64 lat z czego 43 lata
    w ślubach zakonnych i 38 lat w kapłaństwie. Nabożeństwa za śp. o. Krzysztofa odprawiamy dzisiaj o 16.30 i jutro o 17.30

2. Uroczystości pogrzebowe o. Krzysztofa Łukoszczyka w Nysie odbędą się we wtorek 13.08. w następującym porządku

• Ok. godz. 10.00 wprowadzenie trumny z ciałem do naszego kościoła

• 10.15 – Jutrznia za zmarłych

• 11.00 – różaniec

• 12.00 – Msza św. pogrzebowa, a po niej pogrzeb na naszym zakonnym cmentarzu

W poniedziałek wieczorem uroczystości pożegnania o. Krzysztofa odbędą się w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie, gdzie do końca lipca był proboszczem.

1. W tym tygodniu mają swoje spotkania:

• MAMITA dla młodych we wtorek o godz. 19.00

• Grupa Miłosierdzia w środę o godz. 10.00

• Apostolstwo Dobrej Śmierci w środę po Mszy wieczornej w parku przy krzyżu

• Mężczyźni św. Józefa w środę o godz. 19.15

• Odnowa w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.oo

1. Dzisiaj wyruszyła na szlak Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy
    w naszych modlitwach o pielgrzymach, którzy niosą do Jasnogórskiego sanktuarium i nasze modlitwy.

2. Decyzją o. Prowincjała po 6 latach ofiarnej posługi opuszcza naszą wspólnotę zakonną
    i parafialną o. Artur Bodziony SVD, który podejmie teraz obowiązki proboszcza parafii p.w. św. Antoniego w Brzegach k. Zakopanego. Okazją do pożegnania o. Artura i wyrażenia mu wdzięczności będzie niedziela 18.08. W tym dniu o. Artur na każdej Mszy św. wygłosi kazanie, a Msza św. o godz. 12.00 będzie uroczystością dziękczynną.

3. We wtorek 13.08. kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na godz. 20.00 do parku parafialnego na procesję różańcową, a po niej do kościoła na Msze św. ok. 20.50. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00!

4. W czwartek 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Tradycyjnie o godz. 16.30 naszej parafii przypada Msza św. w kościele
    w Lasku Złotogłowickim. W tym dniu święcimy kwiaty i zioła.

5. Siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji w czwartek 16.08. będą świętować 25 lecie poświęcenia zakonnej kaplicy. W tym dniu w kaplicy Sióstr uroczystą Mszę św. o godz. 15.00 odprawi Ks. Biskup Rudolf Pierskała. Zapraszamy!

6. W przyszłą niedzielę 18.08. zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie
    się o godz. 18.30.

7. Zachęcamy parafian do organizowania i przynoszenia fantów na loterie, które można składać do koszy ustawionych przy zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy by fanty były nowe lub w bardzo dobrym stanie. Nie zbieramy odzieży, ani obuwia.

8. Zapraszamy do Szkoły Językowej Misjonarzy Werbistów. W tym roku w ofercie następujące języki: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, polski dla obcokrajowców oraz, jako nowość, język czeski. Szczegóły na ulotkach.

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Romanę Kotwińską
    z ul. Sienkiewicza, Zdzisława Wisłę z ul. Wasylewskiego i Jana Kmitę z ul. Bończyka. Wieczny odpoczynek …