Ogłoszenia Duszpasterskie 29-11-2020

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa i przestrzeganie ograniczeń co do ilości osób mogących przebywać jednorazowo w kościele (80).

• Prosimy o zapisy na Msze św. niedzielne przez formularz na stronie internetowej

• Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie w godz. 16.00 – 16.30 i 18.00 – 18.30.

• W tygodniu pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają osoby zamawiające intencje

1. Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas oczekiwania na ponowne przyjście Jezu na końcu czasów i na święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wzmożonej gorliwości duchowej.

2. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku

• o godz. 06.00 dla ogółu parafian; po Mszy św. wystawienie NS i adoracja do 7.15

• o godz. 16.30 dla dzieci; jak zawsze zachęcamy dzieci do przynoszenia serduszek
    z postanowieniami, a dzieci uczestniczące w roratach przez transmisje zachęcamy
    do udziału w konkursie dla nich

• wieczorem po roratach adoracja NS i Msza św. o godz. 18.00

• w soboty roraty o godz. 7.00 dla ogółu parafian

1. Spowiadamy w tygodniu: od 5.45 – 6.15 i po Mszy roratniej do błogosławieństwa; popołudniu od 16.00 – 16.45 i od 17.15 – 18.00.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota grudnia:

• w czwartek po roratach dla dzieci adoracja NS a o 18.oo Msza św. w intencji wyproszenia nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

• w piątek po Mszy porannej modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia a o 15.oo Msza ku czci Bożego Miłosierdzia

• w sobotę po Mszy porannej modlitwa różańcowa

1. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia czyli 18 i 19 grudnia.

2. Bierzmowanie dla dorosłych odbędzie się w katedrze w Opolu 12 grudnia o godz. 16.oo. Zainteresowanych przystąpieniem do tego sakramentu prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w najbliższym tygodniu.

3. W zakrystii i w kancelarii można nabywać opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.

4. Wracamy do dotychczasowych godzin pracy Kanclarii Parafialnej. Informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych intencji na Msze roratnie poranne i popołudniowe.

5. Rodzicom dzieci komunijnych przypominamy, że w sobotę 5 grudnia w salce Świętego Krzyża przedstawiciele firmy OPUS będą brali miary dzieci do szycia strojów komunijnych. Szczegółowe informacje co do godzin pomiarów u s. Gabrieli.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Jana Frankowskiego
    z ul. Opawskiej, Krzysztofa Połeć z ul. KEN, Alicję Kapustyńską z ul. Korczaka, Danutę Mazur z ul. Żytomierskiej, Jolantę Złotocką z ul. KEN, Leszka Bieniasa z ul. Osmańczyka, Joannę Krawczyk z ul. Niezapominajek, Leszka Ledniowskiego z ul. Kwiatowej, Zbigniewa Ogórka z ul. Gałczyńskiego i Jerzego Anioła z ul. Fredry. Wieczny odpoczynek …