Ogłoszenia Duszpasterskie 12-05-2019

1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień szczególnej modlitwy o dar nowych i świętych powołań do służby w kościele. Pamiętajmy i tej ważnej intencji w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach.

2. Wychodząc z kościoła spotkacie dziś wolontariuszy akcji Pola Nadziei – zbiórki pieniężnej na Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie. Polecamy tę zbiórkę życzliwości parafian. Przy tej okazji informujemy, że w ramach skarbony Jałmużna zebraliśmy i przekazaliśmy już dla naszego hospicjum 10 750 zł. Niech Pan bóg wynagrodzi Waszą hojność.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w nabożeństwach majowych

• w niedziele o 16.15

• w tygodniu o 17.00 cicha adoracja w intencji misji o 17.30 nabożeństwo

1. W poniedziałek 13.05. pierwszy w tym roku Dzień fatimski. Zapraszamy tradycyjnie na Procesję Różańcową do parku parafialnego na godz. 20.00,
    a później ok. 21.00 Msza św. w kościele. W tym dniu nie ma majówki o 17.30
    i Mszy o 18.00.

2. Rodziców młodzieży 3 roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy serdecznie na spotkanie informacyjne we wtorek po Mszy św. młodzieżowej (ok. 19.40).

3. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 20 maja o godz. 19.15.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za ufundowane dla parafii prezenty: krzyż procesyjny, mszał i ornat.

5. Jako zgromadzenie Werbistów świętujemy w tym roku 100-lecie przybycia Werbistów do Polski i 20 rocznicę beatyfikacji naszych współbraci męczenników. Z tej racji odbędą się uroczystości w sanktuarium w Licheniu 5 czerwca br. Zainteresowanych udziałem w tych uroczystościach i w pielgrzymce do Lichenia prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Więcej szczegółów na plakatach i w kancelarii.

6. Równo za 4 tygodnie w niedzielę 9 czerwca rozpoczniemy Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii i naszym mieście. Prosimy o rezerwacje w kalendarzach tygodniach 9-16 czerwca. W przyszłą niedzielę 19.05. zbierzemy tacę, która w całości wspierać będzie organizację misji.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w tych dniach parafian: Margaretę Mika z ul. Orzeszkowej, Waldemara Miśkiewicza z ul. Baligrodzkiej, Annę Michalską z ul Słowackiego i Józefa Gotszelk z ul. Osmańczyka. Wieczny odpoczynek …