Ogłoszenia Duszpasterskie 15-11-2020

Prosimy o zachowanie w kościele zasad higieny i bezpieczeństwa

1. Przypominamy, że w związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi, w naszym kościele może przebywać na raz 80 osób. Dlatego Biskup Opolski rozszerzył dyspensę od obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej na wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału we Mszy św. z racji wspomnianych obostrzeń. Prosimy o dostosowanie się do następujących zasad:

• Prosimy o zapisy na Msze św. niedzielne przez formularz na stronie internetowej

• Osoby biorące udział we Mszy św. przed kościołem prosimy o pozostanie na zewnątrz – ksiądz z komunią św. wyjdzie do wiernych

• Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. przez transmisje udzielana będzie w godz. 16.00 – 16.30 i 18.00 – 18.30.

• W tygodniu pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają osoby zamawiające intencje

1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Dzień Ubogich. Pamiętajmy w naszych modlitwach
    o wszystkich, którzy potrzebują pomocy materialnej, duchowej, psychicznej.

1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. odnowimy akt wyboru Chrystusa Królem.

1. W dni powszednie do wyczerpania wypominek kontynuujemy nabożeństwa za zmarłych, które odprawiamy o 17.20. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji w ciszy.

1. Przypominamy, że wszystkie spotkania grup parafialnych w salkach są zawieszone. Nie ma także Mszy św. szkolnych i młodzieżowych, a przyjęte na te Msze intencje odprawiamy danego dnia o godz. 18.00.

\

1. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna: od poniedziałku do piątku
    w godzinach: 15.00 – 17.00. Jednocześnie zachęcamy by sprawy kancelaryjne, które nie potrzebują osobistej wizyty w kancelarii załatwiać telefonicznie.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na parafie. Dziękujemy również za ofiary na konto bankowe parafii (nr konta: 65 1020 3714 0000 4802 0091 0562).

1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w tych dniach parafianina Piotra Lewickiego
    z ul. Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek